Aktivity v roku 2023 - Deň_ústavy_2023

Ubytovanie

Izby

Izby sú disponované na jedno lôžkové, dvoj lôžkové a bunky troj lôžková časť s jedno lôžkovou časťou. Jedno lôžkový je 19, dvoj lôžkových je 8, bunky sú 4 (3 + 1),  v tom 1 izolačná (infekčná) miestnosť. Každá z izieb a buniek má svoje sociálne zariadenie (WC, umývadlo, sprcha). Izby sú štandardne vybavené t. j. posteľ, skriňa, stolík, stoličky, kreslá, zrkadlo v kúpeľni. Naši obyvatelia si do izieb môžu priniesť televízor, chladničku, obrázky či iné drobnosti, ktorým majú osobný či citový vzťah.

Stravovací kútik

Na každom poschodí sa uprostred chodby nachádza malá kuchynka s jedálenským stolom, stoličkami, s kvetinovým kútikom, kde obyvatelia trávia spolu voľné chvíle a niektorí sa stravujú.

Duchovné aktivity a kultúra

V domove je zriadená a vysvätená modlitebňa, kde sa každý týždeň konajú bohoslužby (katolícke a evanjelické). Túto miestnosť sme začali využívať aj ako "Kino posedenie" z dovodu väčšej kapacity a priestoru. Intímnosť modlitebne nie je narušená s dôvodu mobilného rozdelenia priestoru. Klienti to prijali pozitívne a prvým premietaným filmom bola slovenská klasika "Rysavá jalovica".

Hygiena

Súčasťou oboch poschodí sú dve veľké kúpelne. Máme elektrický zdvihák pre imobilných klientov, hydrostoličku pre ležiacich a slabšie sa pohybujúcich obyvateľov.

Čistá bielizeň

V druhom trakte na prízemí sa nachádza práčovňa s manglovňou. Okolo práčovne sa prechádza do veľkej jedálne, kde sa stravuje väčšina časti chodiacich obyvateľov.

Posledná rozlúčka

Zariadenie disponuje aj rozlúčkovou miestnosťou pre zosnulých. 

Odborný a obslužná personál

Na poschodí je služobná miestnosť pre zdravotné sestry – sesterňa s dennou miestnosťou. Na poschodí je aj administratívna časť s pracovnými priestormi (kanceláriami): riaditeľa zariadenia, zamestnancov sociálneho úseku, zamestnancov ekonomicko-prevádzkového úseku (ekonómky, prevádzkovej referentky, údržbára), vedúcej zdravotníckeho úseku.

Animoterapia

Na poschodí končí ubytovacia časť terasou s miestnosťou s exotickým vtáctvom.

Spoločenské aktivity

Ďalej sa tu nachádza príjemná spoločenská miestnosť, zároveň zasadačka, s televízorom, videom, DVD prehrávačom, projektorovou audio-vizuálnou technickou, knižnicou, akváriom.

Telocvik

V kútiku pre pohybové aktivity sú na cvičenie 2 rebriny (ribstoly), žinenka a stacionárne bicykle.

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac Október 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31