Ubytovanie

Izby

Izby sú disponované na jedno lôžkové, dvoj lôžkové a bunky troj lôžková časť s jedno lôžkovou časťou. Jedno lôžkový je 19, dvoj lôžkových je 8, bunky sú 4 (3 + 1),  v tom 1 izolačná (infekčná) miestnosť. Každá z izieb a buniek má svoje sociálne zariadenie (WC, umývadlo, sprcha). Izby sú štandardne vybavené t. j. posteľ, skriňa, stolík, stoličky, kreslá, zrkadlo v kúpeľni. Naši obyvatelia si do izieb môžu priniesť televízor, chladničku, obrázky či iné drobnosti, ktorým majú osobný či citový vzťah.

Jedáleň

Časť klientov sa stravuje v spoločnej  jedálni, kde sa realizujú aj spoločné aktivity formou posedení pri hudbe pri rôznych spoločenských príležitostiach pre väčší počet klientov.

Stravovacie kuchynky

Na každom poschodí ubytovacej časti sa uprostred chodby nachádza malá kuchynka s niekoľkými jedálenskými stolmi, stoličkami, s kuchynským kútikom s varnou kanvicou, mikrovlnnou rúrou a chladničkou, kde obyvatelia trávia spolu aj voľné chvíle a niektorí sa stravujú.

Duchovné aktivity a kultúra

V domove je v multifunkčnej miestnosti zriadená a vysvätená modlitebňa, kde sa každý týždeň konajú bohoslužby (katolícke a evanjelické). Túto miestnosť využívame na denné aktivity ako napr. "Kino posedenie" z dovodu väčšej kapacity a priestoru. Intímnosť modlitebne nie je narušená s dôvodu mobilného rozdelenia priestoru. Klienti to prijali pozitívne a prvým premietaným filmom bola slovenská klasika "Rysavá jalovica".

Hygiena

Súčasťou oboch poschodí sú dve veľké kúpelne. Máme elektrický zdvihák pre imobilných klientov, zdvíhaciu vaňu so zdvíhacou stoličkou, kúpacie kreslá a mobilný polohovací zdvihák.

Čistá bielizeň

V druhom trakte na prízemí sa nachádza práčovňa s manglovňou. Okolo práčovne sa prechádza do spoločnej jedálne, kde sa stravuje väčšina časti mobilných klientov.

Odborný a obslužná personál

Na poschodí je služobná miestnosť pre sestry a opatrovateľov (sesterňa) s dennou miestnosťou. Na poschodí je aj administratívna časť s pracovnými priestormi (kanceláriami): riaditeľa zariadenia, zamestnancov sociálneho úseku, zamestnancov ekonomicko-prevádzkového úseku (ekonómky, prevádzkovej referentky, údržbára), vedúcej zdravotníckeho úseku.

Animoterapia

Na poschodí končí ubytovacia časť terasou s miestnosťou s exotickým vtáctvom a minitelocvičňou.

Spoločenské aktivity

Ďalej sa u nás nachádza menšia spoločenská miestnosť miestnosť, zároveň zasadačka pre pracovné posedenia s klientmi ärada obyvateľov).

Telocvik

V kútikoch pre pohybové aktivity sú na cvičenie rebriny (ribstoly), žinenka,  stacionárne bicykle a v mulitfunkčnej miestnosti sú 2 nové cyklotrenažére.

Posledná rozlúčka

Zariadenie disponuje aj rozlúčkovou miestnosťou pre zosnulých.